Medilaser Oy:n Lahden toimipiste sijaitsee kaupungin keskustassa lähellä linja-autoasemaa, rautatieasemaa ja kauppatoria.

Klinikan edessä Vuorikadun varrella on maksullisia kadunvarsipysäköintipaikkoja.

Klinikalla tehdään silmien laserleikkauksia, linssileikkauksia sekä kaihileikkauksia. Laserleikkauksissa käytetään Wavelight Allegretto Wave Eye Q -excimerlaseria sekä Ziemer LDV -femtosekuntilaseria. Leikkaavina lääkäreinä toimivat silmätautien erikoislääkärit Hannu Penttilä ja Marko Haaga sekä plastiikkakirurgi Antti Mikkola.

Hinnasto

Laserleikkaukset

  • FEMTO-laserleikkaus 995 € / silmä (ovh. 1 450 €)

    tai 91 €/kk Medilaser-tilillä

  • LASIK-laserleikkaus 890 € / silmä (ovh. 1 190 €)

    tai 83 €/kk Medilaser-tilillä

  • PRK-laserleikkaus 990 € / silmä

    tai 91 €/kk Medilaser-tilillä

Linssileikkaukset

  • Linssileikkaus 2 450 € / silmä

    tai 213 €/kk Medilaser-tilillä

  • Linssileikkaus toorisella (hajataittoa korjaavalla) linssillä 2 950 € / silmä

    tai 254 €/kk Medilaser-tilillä

Kaihileikkaukset

  • Kaihileikkaus 1 190 € / silmä

    tai 108 €/kk Medilaser-tilillä

  • Kaihileikkaus toorisella (hajataittoa korjaavalla) linssillä 1 610 € / silmä

    tai 143 €/kk Medilaser-tilillä

Silmälääkärit ja kirurgit

Antti Mikkola

plastiikkakirurgi, plastiikkakirurgian erikoislääkäri

antti.mikkola@medilaser.fi

Lue lisää

Hannu Penttilä

silmätautien erikoislääkäri, silmäkirurgian erityispätevyys

hannu.penttila@medilaser.fi

Lue lisää

Marko Haaga

silmätautien erikoislääkäri, silmäkirurgian erityispätevyys

marko.haaga@medilaser.fi

Lue lisää

Optikot ja sairaanhoitajat

Jaakko Hannuksela

Palvelupäällikkö, Etelä-Suomi
jaakko.hannuksela@medilaser.fi

Mikko Nevala

Optikko
mikko.nevala@medilaser.fi

Jaana Ylitimo

Optikko
jaana.ylitimo@medilaser.fi

Sini Kontiokorpi

Lähihoitaja
sini.kontiokorpi@medilaser.fi

Vastaanotto

Sirkku Soikkeli

Vastaanottosihteeri
sirkku.soikkeli@medilaser.fi

Ota yhteyttä

Voit lähettää meille sähköpostia alla olevalla kaavakkeella. Tavoitat Lahden toimipisteemme myös suoraan osoitteesta: lahti@medilaser.fi.

Lähetä sähköpostia


Soita

Asiakaspalvelumme auttaa sinua kaikissa silmäleikkauksiin liittyvissä kysymyksissä.

Soita

Kokenut kotimainen osaaja

Olemme Suomen suurin silmäkirurgiaan erikoistunut klinikkaketju. Teemme taittovirhe- ja kaihileikkauksia yli 20 vuoden kokemuksella. Ainoa tehtävämme on auttaa sinua näkemään kirkkaammin omilla silmilläsi, ilman laseja.

Varaa aika